9 вересня 2010 р. Конституційний суд України виніс рішення, згідно з яким положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 р. визнані такими, що не відповідають Конституції України і втрачають чинність з дня ухвалення КС цього рішення, згідно з яким особи, які відносяться до категорії «діти війни», мають право звернутися до суду за оскарженням рішення Пенсійного фонду України щодо відмови в підвищенні суми пенсії у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком.
З 9 вересня громадяни зі статусом «діти війни» мають право звернутися з позовом до суду в порядку адміністративного судочинства. В адміністративному судочинстві діє принцип офіційності, який полягає в активній позиції суду щодо з’ясування всіх обставин у справі. Обов’язок щодо доведення правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на суб’єкта владних повноважень, якщо він як відповідач заперечує адміністративний позов. Громадяни звільняються від сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, яка обов’язкова при поданні позову в порядку цивільного судочинства.
Позови в порядку адміністративного судочинства приймаються міським судом з понеділка по п’ятницю, в каб. №2 черговим помічником судді. Позов повинен відповідати вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до нього долучаються у двох екземплярах: копія паспорта позивача, копія ідентифікаційного коду, лист з Управління Пенсійного фонду про відмову в нарахуванні пенсії як «дітям війни», квитанція про сплату судового збору, копія пенсійного посвідчення. Адміністративний позов підписується позивачем або його представником, довіреність на якого також долучається до позову.