Шановні учасники судового процесу, нагадуємо, у зв’язку з внесенням змін до деяких законодавчих актів України та введенням в провадження судового процесу у режимі відеоконференції, так зване дистанційне судове провадження, може здійснюватися (у випадку кримінального провадження) у разі:
а) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров’я або з інших поважних причин;
б) необхідності забезпечення безпеки осіб;
в) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;
г) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
д) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Головною умовою проведення дистанційного судового провадження є згода обвинуваченої особи. Рішення про здійснення дистанційного судового провадження ухвалює суд.
Також судове засідання в режимі відеоконференції може здійснюватися по цивільним справам відповідно до ст. 158-1 ЦПК України у разі:
а). Суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
б). У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
в). Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання . Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
г). Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати
її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
д). Використовувані в судовому засіданні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки.
е). Хід і результати процесуальних дій, проведених в режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає цивільну справу, за допомогою технічних засобів відеозапису. Носій відеозапису відеоконференції є додатком до журналу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи.
ж). У разі виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, за наявності ухвали суду про таку участь, суд відкладає розгляд справи, крім випадків, коли судове засідання може відбутися без участі такої особи.
з). У разі якщо особа, яка подала клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, з'явилася до зали судового засідання,
така особа бере участь у судовому засіданні в загальному порядку.
Дистанційне судове провадження може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, Верховному Суді України під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких належить до компетенції суду.
Ровеньківський міський суд Луганської області
За додатковими довідками з питання участі у судовому процесі у режимі відео конференція будь ласка звертатися на електрону адресу суду: inbox@rv.lg.court.qov.ua
Телефон-факс: (06433) 5-02-43