flag Судова влада України

Роз’яснення громадянам щодо виконання судових рішень

14 березня 2014, 16:12

Роз’яснення громадянам щодо виконання судових рішень.

        У зв’язку з численними зверненнями громадян, щодо виконання  судових рішень Ровеньківський міський суд Луганської області роз’яснює , що виконання судових рішень починається після набрання ними законної сили. Рішення набирає законної сили після  закінчення строку подання апеляційної заяви та  скарги. У разі пропущення строків на апеляційне  оскарження, рішення вважається таким, що набрало законної сили та не підлягає оскарженню,  якщо такий  строк  не буде поновлено  ухвалою  апеляційного суду.  Відповідно  до  Закону  “Про  виконавче  провадження”(ст.3)  державною  виконавчою  службою підлягають виконанню такі документи суду як судові накази рішення, ухвали, постанови судів у цивільних, адміністративних та кримінальних справах у випадках, передбачених законом.      

         Варто пам’ятати, що оголошення судом рішення на вашу користь не веде одразу до його виконання. Для його виконання ви маєте запустити механізм судового виконання рішення через виконавчий документ і державного виконавця, а саме ви повинні прийти до суду та написати заяву про виконання рішення. Після отримання у суді виконавчого листа на руки крім Вам необхідно звернутися з заявою та виконавчим листом до державної виконавчої служби для прийняття рішення до виконання.

          Примусове виконання  рішень здійснюють державні  виконавці департаменту  державної виконавчої  служби Міністерства юстиції  України, відділів державної  виконавчої служби  Головного управління юстиції  Міністерства юстиції України  в Автономній республіці  Крим, обласних, Київського  та Севастопольського міських  управлінь юстиції, районних,  міських (міст обласного значення), районних в містах  відділів державної виконавчої  служби відповідних  управлінь юстиції. Державний  виконавець  відкриває  виконавче  провадження  на  підставі  виконавчого  документа за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення; за  заявою прокурора, у випадках представництва інтересів громадянина або держави в суді та в інших передбачених законом випадках.  Виконавчі листи та інші судові документи можуть бути пред’явлені до  виконання протягом трьох років, постанови органів (посадових осіб),  уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, - протягом трьох місяців. Рішення про стягнення періодичних  платежів (у справах про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров’я, втратою  годувальника тощо) можуть бути пред’явлені для виконання протягом  усього періоду, на який присуджені платежі.